Ľadové víno

Ľadové víno – skutočný poklad medzi vínami. Ľadové víno predstavuje výnimočnú raritu vo svete vín. Toto vzácne víno sa vyrába z hrozna, ktoré sa zberá pri teplote -7 °C a nižšej. Hrozno musí zostať zmrznuté počas celého procesu zberu a spracovania, čo si vyžaduje mimoriadnu trpezlivosť a precíznosť vinohradníkov.

Mráz koncentruje cukry a arómy v bobuliach hrozna, vďaka čomu získava ľadové víno svoju charakteristickú sladkosť a intenzívnu chuť. Mušt vylisovaný zo zmrznutého hrozna musí dosahovať cukornatosť minimálne 27 °NM (normalizovaného muštomeru), čo zaručuje vysokú kvalitu výsledného vína.

Skutočný obsah alkoholu v ľadovom víne je najmenej 6% objemu, avšak vďaka vyváženej sladkosti a kyselinke pôsobí víno sviežo a harmonicky. Každý dúšok ľadového vína prináša nezabudnuteľný gustatívny zážitok, v ktorom sa snúbi bohatá paleta ovocných a medových tónov.

Vzhľadom na náročnosť výroby a nízke výnosy je ľadové víno právom považované za jednu z najvzácnejších a najluxusnejších kategórií vín. Ochutnajte tento tekutý poklad a vychutnajte si kúzlo prírody ukryté v každej kvapke tohto výnimočného vína.