Tokajská výberová esencia

Tokajská výberová esencia – vzácny poklad z tokajských viníc. Tokajská výberová esencia je skutočným klenotom medzi tokajskými vínami. Vyrába sa z tých najkvalitnejších cibéb, starostlivo vyberaných z prísne kontrolovaných vinohradov. Tieto sladké, slnkom vysušené bobule sa ihneď po zbere spracujú a zalia sa buď čerstvým muštom alebo tokajským vínom z rovnakého ročníka. Použité víno musí mať vysoký obsah prírodného cukru (minimálne 180 g/l) a bohatý bezcukorný extrakt (aspoň 45 g/l).

Tokajská výberová esencia následne dozrieva minimálne tri roky, pričom najmenej dva roky strávi v drevených sudoch. Tento dlhý proces zrenia dodáva vínu jeho nezameniteľný charakter, komplexnú chuť a nádhernú viskozitu.

Výsledkom je mimoriadne koncentrované, sladké víno s intenzívnou arómou sušeného ovocia, medu a korenistých tónov. Tokajská výberová esencia je skutočným skvostom, ktorý si zaslúži obdiv a úctu. Je to víno pre výnimočné príležitosti, hodné pozornosti každého milovníka kvalitných a jedinečných vín