Tokajský výber 6 putňový

Tokajský výber 6 putňový – skutočný klenot spomedzi tokajských vín. Tento unikátny tokajský výber predstavuje to najvzácnejšie, čo tokajská vinohradnícka oblasť ponúka. Je vyrobený tou najnáročnejšou a najprecíznejšou metódou spomedzi všetkých tokajských výberov.

Na výrobu jedného súdka (136 litrov) tohto vzácneho moku sa použije neuveriteľných 150 kg starostlivo vyberaných cibéb (hrozienok) napadnutých ušľachtilou plesňou Botrytis cinerea. Tie dodávajú vínu neopakovateľnú komplexnosť a koncentrovanosť chutí a vôní.

Cibéby sa zberajúručne v niekoľkých fázach a triedia sa podľa kvality. Len tie najlepšie sa použijú na výrobu tohto skvostného vína. Vďaka vysokému obsahu cibéb má víno minimálny obsah zvyškového cukru 150 g na liter, čo mu dodáva príjemnú sladkosť vyváženú harmonickou kyslosťou.

Tokajský výber 6 putňový predstavuje skutočnú raritu, keďže sa vyrába len v tých najlepších ročníkoch a v obmedzenom množstve. Jeho vzácnosť a jedinečnosť z neho robia vyhľadávaný klenot pre milovníkov tokajských vín a zberateľov z celého sveta.